so 4.2.2017 |

Zápas Brno - Jičín

Brno v počátku sezóny využilo nepřesvědčivých výkonů Východočechů a z jeho palubovky si odvezlo po výhře 25:20 dva body. A přestože se Jičín před zimní pauzou na Jihomoravany v tabulce téměř dotáhl, ani dnes na svěřence kouče Missbacha nestačil. Začátek utkání byl velmi vyrovnaný, ale okolo 20. minuty přišla série několika branek domácích, díky kterému se Brno dostalo na výraznějšího vedení. Závěr první půle byl pro celý zápas určující, protože do kabin se šlo za stavu 14:8 pro SKKP a několikabrankový náskok si domácí celek po přestávce s přehledem hlídal. Také díky výtečnému Bavlnkovi v brance, kterého navíc v případě potřeby zastoupil opět úspěšně i Zaplatílek. Brno tak dokráčelo k důležité výhře, kterou stvrdilo bodový zisk z Jičína, a svému konkurentovi v tabulce opět odskočilo na čtyřbodový rozdíl.

Zdeněk Missbach, trenér SKKP Brno: „Dnes skvěle zachytal Bavlnka a všichni hráči chtěli vyhrát. Byla tam obrovská vůle pro vítězství, a to je vždy pro družstvo důležité. Do zápasu se navíc zapojila řada hráčů z lavičky, kteří normálně nehrávají, což je pro nás před budoucími důležitými boji také velmi dobře. Takže za mě velká spokojenost. Jediné, co mě skutečně mrzí, je neproměňování zcela vyložených šancí. S lepším soupeřem by nás takové situace mohly mrzet.“

Aleš Babák, trenér HBC Ronal Jičín: „V první řadě gratulace domácím k zaslouženému vítězství, kterému jsme hodně pomohli. Sice nám vyšel poměrně dobře začátek utkání, kdy jsme drželi i vyrovnaný stav. Bohužel pětiminutový výpadek nás stál prakticky celý zápas, protože jsme se během této fáze sesypali, začali jsme prohrávat o nějakých pět, šest branek, a to se už velmi těžko dotahuje. V naší hře bylo spoustu technických chyb, našim levým křídlům se nepodařilo překonat Jirku Bavlnku, který chytal parádně, ale nutno dodat, že i nás držel Filip Veverka. Škoda, že jsme nepodali optimální výkon, pak bychom, myslím, měli šanci vyhrát